Beseda so spisovateľom

Dňa 23.6. sa žiaci 2.B, 2.C a 2.D zúčastnili besedy so spisovateľom Matejom Zámečníkom. Spisovateľ v rámci besedy predstavil svoje knihy: Zábudlivé Ginko; Nezábudka a Divozel – Detstvo eko sa patrí a Nezábudka a Divozel – Dovolenka eko sa patrí. Táto beseda sa niesla v eko štýle, kde žiaci hľadali odpovede na mnohé otázky zo strany spisovateľa na rôzne eko-problémy, podieľali sa na triedení odpadu podľa jeho zložiek, a mnoho iných vecí. Samotný spisovateľ im prečítal úryvok z jednej z jeho kníh, Nezábudka a Divozel – Detstvo eko sa patrí. Koniec besedy sa niesol v zaujímavom duchu, pretože pán spisovateľ si pre žiakov prichystal prekvapenie. Doniesol im ukázať jeho vlastný domáci kompostér s jeho malými pomocníkmi – dážďovkami. Žiaci z besedy odchádzali s množstvom nápadov, aké sú rôzne možnosti, ak sa chcú správať ekologickejšie k svojej planéte.