V roku 2017 sa naša škola zapojila do projektu IT akadémia, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT.

Aktuálny krúžok ponúkaný UPJŠ Košice

Keďže sa blížia Vianoce, naša lektorka pripravila krásny krúžok začínajúci hneď tento
štvrtok 5.12.2019 a bude trvať po 3 štvrtky do Vianoc vždy od 16:00 do 18:00 na UPJŠ, Jesenná 5 s témou naprogramujeme vlastnú animáciu na tému Vianočná pohľadnica. Krúžok v rámci zábavných programovacích kurzov pre deti je vhodný pre deti od 2.stupňa.
Zábavné programovacie kurzy pre deti budú následne pokračovať s ďalšími témami
stále štvrtky 16:00-18:00 na Jesennej 5.
V rámci kurzu si naprogramujeme vlastné hry a animácie na nasledujúce témy:
1. Módny návrhár
2. Preteky Formuly 1
3. Harry Potter a jeho magický svet
4. Tanečná šou
5. Vesmírna misia
6. Kúzelná detská izba
Prosím záujem hláste p.uč. Dubovskej osobne, prípadne mailom: kdubovska@gmail.com

V rámci projektu sa žiaci našej školy zapájajú do súťaží:

• korešpondenčný matematický seminár Mlynár
  • jednodňová matematická súťaž Mamut
  • Lomihlav a Matik

V rámci CodeWeek-u (7.10.-.11.10.2019) v spolupráci s firmou Learn2Code sa na našej škole budú konať semináre pre deti z oblasti robotiky a základov programovania v programe Scratch.