V roku 2017 sa naša škola zapojila do projektu IT akadémia, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT. Aj v tomto školkom roku sa škola aktívne zapája do projektu.

Združenie STROM, ktoré už niekoľko desaťročí popularizuje svojimi súťažami, seminármi a sústredeniami matematiku organizuje nultý ročník novej jednodňovej online súťaže s názvom Máš Problém?!

Súťaž je určená žiakom štvrtého (prípadne nižšieho, ak sú šikovní) až deviateho ročníka na základnej škole (príma až kvarta OG).
Súťažiaci si môžu porovnať a zlepšiť svoje schopnosti v riešení matematických úloh, či problémov a vyplniť svoje poobedie nejakou zábavnou, no i náučnou aktivitou. Keďže je to nultý ročník súťaže, účasť je úplne zadarmo!

Viac informácií získate na stránke https://matik.strom.sk/mas_problem/ 
Registrácia prebieha na webe https://masproblem.strom.sk/, pričom je potrebné potvrdiť ju v maily, ktorý príde do zadanej e-mailovej schránky.

IT čajovňa

„Herným vývojárom za 90 minút“

Pre žiakov ZŠ 

Termín: 5.03.2021; 13:00

Obsah: Počítačové hry sa radi hráme, pretože pri nich vieme relaxovať, ale rovnako tak zažívať rozličné neuveriteľné dobrodružstvá s našimi avatarmi. Vieme pri nich tráviť hodiny a hodiny času a máme problém sa od nich odtrhnúť a vrátiť späť do reality. Napadlo vás však, čo asi obnáša vytvoriť takú počítačovú hru? A napadlo vás vytvoriť si vlastnú hru? A čo ak by som na vlastnú počítačovú hru zbalil spolužiačku/spolužiaka? A čo ak sa to dá zvládnuť za 90 min? Hmm… tak poďme na to!

O Lektorovi (Miroslav Biňas): Neúspešný herný vývojár, ktorý síce začal množstvo herných projektov, ale do úspešného konca nedoviedol ani jeden. Zato však motivuje iných, aby sa vyhli jeho chybám a užili si tvorbu vlastných hier v jazyku Python s knižnicou Pygame Zero. Stále však verí, že z neho nakoniec herný vývojár bude. Vyzerá to však skôr na to, že z neho bude tak akurát Batman.

Prihlasovanie: https://dotazniky.itakademia.sk/

 

 

Aktuálna ponuka webinárov

Aktuálna ponuka webinárov sa nachádza na stránke: http://itakademia.sk/calendar/action~agenda/cat_ids~113/request_format~json

Prihlásiť sa na nich môžete tu: https://dotazniky.itakademia.sk/index.php/121976

 

Projekt IT Akadémia – ponuky  e-learinngu v rámci preventívnych opatrení proti koronavírusu

IT Akadémia ponúka  vzdelávacie aktivity (resp. ich časti), ktoré je možné použiť aj pri domácej práci žiaka, usmernenej pokynmi učiteľa. Veríme, že vám tak aspoň čiastočne pomôžeme pri výbere aktivít pre vašich žiakov počas trvania preventívnych opatrení.

Workshopy v rámci projektu IT Akadémia

V rámci projektu sa žiaci našej školy zapájajú do súťaží:

  • korešpondenčný matematický seminár Mlynár
  • jednodňová matematická súťaž Mamut
  • Lomihlav a Matik

V rámci CodeWeek-u (7.10.-.11.10.2019) v spolupráci s firmou Learn2Code sa na našej škole konali semináre pre deti z oblasti robotiky a základov programovania v programe Scratch.