Súťaž „K O Š I C E S T A R 2 0 2 4“

Dňa 23. februára sa žiaci našej školy zúčastnili speváckej súťaže v speve populárnej piesne Košice-Star.

           Súťažili najlepší speváci košických základných škôl buď s karaoke–hudbou, alebo so živým hudobným sprievodom nástroja v 6 kategóriách. Našu školu v 4. kategórii reprezentovala talentovaná speváčka KARIN JURKOVÁ z IX.C. Na gitare ju sprevádzal  spolužiak – výborný gitarista RASTISLAV BÁNOM. Karin zaspievala anglickú pieseň s obrovskou dávkou jemnosti a dala do spevu celú svoju osobnosť. Obaja podali v súťaži najlepší hudobný výkon, za ktorý získali čestné 1. miesto. Odborná porota zložená z profesionálnych spevákov a hudobníkov ocenila ich kvalitnú prípravu, Karinin citlivý a zároveň čistý dynamický spev a Rasťovu muzikálnosť.

Obidvom žiakom srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov v oblasti muziky.