Poznáme nového Kráľa detských čitateľov 2023

Do súťaže o kráľovský titul sa mohli zapojiť čitatelia Knižnice pre mládež mesta Košice, žiaci 7. ročníka základných škôl. Úlohou kandidátov bolo absolvovať dve súťažné kolá a záverečný rozhovor s porotou.   Ako už je zvykom semifinálového kola, jeho cieľom bolo zistiť čitateľský profil  adeptov/adeptiek na post kráľa/kráľovnej. Preto úlohou súťažiacich bolo   vypracovať prezentáciu literárneho žánru, ktorý čítavajú najradšej.
Prezentácia mohla byť power-pointová, alebo krátke video či nejaká esej, alebo úvaha.   Autori najlepších prác boli pozvaní 30. marca 2023 o 10.00 hodine do pobočky LitPark, na Kukučínovej 2, Košice na záverečný rozhovor s porotou, ktorá následne určila absolútneho víťaza – nového kráľa detských čitateľov 2023.   Stal sa ním S. Macko zo 7.A triedy , ZŠ Belehradská.
Gratulujeme!,