­čÄÂSpievaj si sl├ívi─Źku v zelenom haj├ş─Źku…­čÄÂ

Toto s├║ slov├í z jednej kr├ísnej slovenskej ─żudovej piesne. Pr├íve s ─żudov├Żmi pies┼łami sa ┼żiaci 1. a 2.stup┼ła predviedli v ┼íkolskom kole na spev├íckej s├║┼ąa┼żi Sl├ívik Slovenska 2024. Na┼íi „Sl├ívici“ uk├ízali svoj talent pred porotou a spolu┼żiakmi. Spievali piesne s hudobn├Żm sprievodom a v acapela preveden├ş. Porota ocenila ┼żiakov v troch vekov├Żch kateg├│ri├ích. V┼íetci ├║─Źinkuj├║ci boli ocenen├ş vecn├Żmi cenami a tie┼ż ve─żk├Żm potleskom. Ver├şme, ┼że kr├ísne hlasy a piesne budeme po─Źu┼ą na ┼íkolskom kole aj o rok.┬á­čÄ­čÉŽ­čÄÂ

┼Żiaci, ktor├ş z├şskali p├│diov├ę umiestnenie:

1. Kateg├│ria (1.- 3.ro─Ź.)
1.miesto: Miroslava Antošová, 3.B
2.miesto:  Laura Grajcarová, 3.B
Rebeka Dvoro┼ż┼ł├íkov├í, 3.A
Hana Mamrillová, 2.B
3. miesto: Jasm├şna Vasilenko, 3.A
Matias Tomko, 2.A

2. Kateg├│ria (4.- 6.ro─Ź.)
1. miesto: Lucia Kotianová, 4.A
2. miesto: Melni─Ź├íkov├í Zuzana, 5.B
3. miesto: Karin Pavúková, 5.C
Aur├│ra Vasilenko, 5.B

3. Kateg├│ria (7.- 9.ro─Ź.)
1. miesto: Vikt├│ria Fert├í─Źov├í, 9.A
2. miesto: Ráchel Závacká, 9.C
3. miesto: Megan Mitrová, 7.C