ZÁBAVNÁ VEDA

Dňa 14. 10. navštívila trieda 4.B vedecké pracovisko pobočky SAV. Akcia v nich zanechala veľa pozitívnych dojmov a emócií. S učivom prírodovedy sa oboznámili v naozajstných vedeckých podmienkach. Testovali, vážili, zapisovali, pozorovali, merali… Tu sú ich dojmy:
Viktória
Najviac sa mi páčili mikroskopy, pozorovali sme tam hmyz. Bolo to veľmi super. Bola tam taká krabica, do ktorej sme si dali papieriky, niečo sme na nich nakreslili a to potom svietilo.
Ema
Pod mikroskopy sme dávali lupienky kvetov. Potom sme tam dali aj malú hubku. Bolo to ako veľa vrstiev kruhovej pavučiny. Na tento zážitok snáď nikdy nezabudnem.
Lenka
Páčilo sa mi ako lietajúce malé mušky sa zmenili na obrovských mimozemšťanov. Bolo to veľkolepé.
Tomáš
Mne sa najviac páčilo 3. stanovištie. Videl som bunky ružového lupeňa aj semená. Potom som videl listy a chrobáky. Bolo to super.
Lili
Najviac sa mi páčilo ako som miešala látky: olej, potravinárske farbivo, vodu. A ešte, že sme mali tie rukavice a špeciálne okuliare.
Saška
Mne sa najviac páčilo, keď sme merali dĺžku a váhu. Bolo to najlepšie stanovištie.
Laďka
Mohli sme si dávať rôzne veci na sklíčka a pod mikroskop. Bol tam aj jeden lupeň, naňho som dala vodu, a pod mikroskopom to vyzeralo ako ružová galaxia.