Vrchnáčiky

Žiaci 9.C začali tento týždeň s plným nasadením. V pondelok 19.apríla spojili pobyt na čerstvom vzduchu s užitočnou aktivitou: zobrali zo školy všetky nazbierané vrchnáčiky z PET fliaš, aby naplnili veľké kovové srdce, ktoré je umiestnené na našom sídlisku neďaleko miestneho úradu. Keď tam prišli, srdce bolo už dosť naplnené, aj si mysleli, že sa tam všetky vrchnáky nezmestia, pretože 20 žiaci niesli každý po 3 igelitové tašky. Pustili sa do práce. Tí najvyšší sypali vrchnáky cez otvory v hornej časti srdca. Ostatní podávali vrecúška a zbierali popadané vrchnáčiky. Robili to presne 60 minút a v srdci bolo ešte stále dosť miesta. Okoloidúci ľudia sa pristavovali a uznanlivo pokyvkávali hlavami. Po skončení práce sa žiaci so svojou triednou učiteľkou vrátili do školy na zaslúžený obed. Srdce bolo ešte v ten deň vyprázdnené a nachystané pre ďalšie vrchnáčiky na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú.