The Onlines

Každý rok sa v rámci výučby anglického jazyka zúčastňujeme „anglického divadla“. Jedná sa o divadelné predstavenia v anglickom jazyku, ktoré pripravuje Divadelné centrum z Martina. V piatok, 11. 10. 2019, mali žiaci druhého stupňa možnosť pozrieť si hru „The Onlines“. Bola to inscenácia o svete, v ktorom nie je všetko tak, ako to vyzerá, o živote online. Príbeh o Milošovi, Zuze B. a Vladovi nás prinútil zamyslieť sa, či dnes ešte dokážeme existovat aj v offline svete – svete bez príkras, bez smajlíkov, bez lajkov, vo svete, kde sa musíme ľuďom pozrieť do očí. Divadelné predstavenie bolo poučné a vtipné. Vhodne použité  slangové a kde-tu slovenské výrazy sprístupnili reč aj tým jazykovo menej zdatným žiakom. Už teraz sa tešíme, čo si herci Divadelného centra pripravia nabudúce.