KOŠICKÉ ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE

Čarovný večer vykúzlili naše speváčky a tanečníci v kultúrnom programe „Košické rozprávkové Vianoce“.

       V nedeľu 18. decembra večer dievčatá z 5. až 9. ročníka našej školy  nádhernými sopránovými a altovými trojhlasmi rozospievali košickú Hlavnú ulicu. Ich piesne a vinše ocenili nielen rodičia a starí rodičia, ale aj mnohí kamaráti a známi Ťahanovčania z nášho sídliska. Druháci z 2.A a 2.B sa na veľkom  pódiu predstavili ako tuční bieli snehuliaci a bielo-modré snehové vločky. Svojím rytmickým japonským tancom a vločky zas nežnými tanečnými kreáciami vyčarili obyvateľom mesta neopakovateľnú atmosféru pri vianočnom punči. Piesne a tance našich žiakov vykúzlili na tvárach mamičiek i oteckov úsmev a radosť.

      Kúzelný dievčenský spev piesní Každý deň budú vraj Vianoce,     Šťastie, zdravie a Rolničky s klavírnym sprievodom p. uč. Andrijkovej, 3 vianočné tance žiakov-druhákov pod taktovkou p. uč. Somošovej a p. uč. Mamrillovej podporili Košičania búrlivým potleskom.