ŠKD a návštevy bábkového divadla

V dňoch 16. 3. a 20. 3. 2018 navštívili vychovávateľky s deťmi ŠKD Bábkové divadlo v Košiciach. Prvá skupina videla v premiere rozprávku od Petra Pavlíka Hľadá sa snehuliak! Veselá výprava za mrazivým dobrodružstvom čerpala námet z rozprávok Jána Uličianskeho: Snehuliakove ostrovy. Deti v komediálnom príbehu putovali po potulkách s hlavnou hrdinkou a jej tuláckymi kamarátmi hľadali strateného snehuliačika, pričom zažili mnoho zábavných chvíľ a dobrodružtiev. Druhá skupina bola na predstavení rozprávkovej hry Guľko Bombuľko podľ a pôvodnej rozprávky Márie Ďuríčkovej O Guľkovi Bombuľkovi. Hlavný hrdina a slipočka Pipka stretli na dvore mnoho svojských a vtipných kamarátov, ktorí si ho pre jeho dobré srdce hneď obľúbili. Všetkým deťom sa rozprávky veľmi páčili pre jej veselosť i tému priateľstva.

 

 

Zavrieť menu