ŠKD a návštevy bábkového divadla

V dňoch 22. 3., 26. 3. a 2.4. 2019 navštívili vychovávateľky s deťmi ŠKD bábkové divadlo v Košiciach.

Prvé dve skupiny videli rozprávku od známej a úspešnej poľskej autorky Marty Guśniowske Lišiak a Lišiačik. Bol to vtipný a poučný príbeh o zasvätení mladého Lišiačika do tajomstiev života v lese. Rozprávka hovorila o živote, smrti, priateľstve a láske, bola plná nežného humoru, ale aj o poznaní, že všetko má svoj čas.

Druhá skupina bola na predstavení bábkovej hry Podmorská rozprávka mladej slovenskej autorky a režisérky Zuzany Kollárovej. Hlavným hrdinom bol žralok Zelenáč, ktorý sa pred spolužiakmi v žraločej škole preriekol, že nejedáva ryby, ale riasy, planktón či morskú trávu. Žraločí spolužiaci sa mu za to vysmievali  a tak sa žralok Zelenáč vydal na náročnú výpravu za Zlatou rybkou.

Všetky rozprávky sa deťom veľmi páčili pre tému priateľstva.