Koronavírus očami druhákov a štvrtákov

Vychovávateľky vyhlásili v 3. májovom týždni výtvarnú súťaž Koronavírus mojimi očami. Druháci a štvrtáci mali možnosť nakresliť ľubovoľnou technikou alebo vyrobiť podľa vlastnej fantázie tento zákerný vírus tak, ako si ho predstavujú. Motiváciou im mohli byť aj ponúknuté piesne s danou tematikou, napr. Koronavírus song, Korona song Jožin z bažin, DJ Rouška: Karanténa v rytme makareny alebo Jarošov hit Zvládneme to. Tí, ktorí chceli, mohli ku kresbe pridať i pár slov, svojich zážitkov. Niektorí dokonca o tom natočili aj krátke video. Vychovávateľky dielka detí pozbierali cez edupage a meil. Zvíťazili všetci, ktorí sa do súťaže zapojili.

V knihe o koronavíruse druhák Alex R. napísal: Učíme sa z domu od: 13.3.2020. Prečo? Lebo nás ohrozuje nebezpečný vírus. Ako sa chránime? Sme doma, umývame si ruky, vonku nosíme rúško, používame antibakteriálne mydlo.

Druháčka Laurika B.: Koronavírus mi vzal možnosť chodiť do školy, učiť sa. Vzal mi aj chodenie do obchodov, aj stretávanie sa s kamarátmi. Čo mi koronavírus dal? Dal mi možnosť spoznávať viac prírodu.

Všetkým deťom za ich aktivitu a výrobky srdečne ďakujeme!