HALLOWEEN

Týždeň pre jesennými prázdninami sa na našej škole niesol aj v tak trochu „halloweenskej“ atmosfére. Žiaci si tak mohli pripomenúť sviatok, ktorý sa 31. októbra oslavuje hlavne v anglicky hovoriacich krajinách. Sviatok má svoj pôvod v Írsku. S jeho tradíciami a zvykmi sme sa oboznamovali v rámci hodín anglického jazyka. Vieme, že v tomto čase ľudia zvyknú vystavovať svietniky z tekvíc vyrezaných do podoby tváre. Konajú sa večierky, kde  nesmú chýbať kostýmy čarodejníc, duchov a iných strašidiel. Všade sú netopiere, čierne mačky, pavučiny, kostlivci a pod. Všetko je ladené v červenej, čiernej, oranžovej a žltej farbe.

Pri tejto príležitosti prebehli na škole opäť dve súťaže s touto tematikou, a to súťaž o najkrajšiu halloweensku nástenku a súťaž o najkrajšiu vyrezávanú alebo inak ozdobenú tekvicu. Triedy aj žiaci sa pretekali  v nápaditosti a originalite. Tekvice i nástenky boli jedna krajšia ako druhá a spríjemňovali atmosféru v triedach i vestibul pred jedálňou. Vybrať tie najkrajšie bolo naozaj ťažké. Nakoniec sme predsa vybrali tých „naj“.

Najkrajšie tekvice:

1. miesto – Nikol Lévaiová 6.C, Sára Žipajová a Ajlin Racenbergerová 8.A
  1. miesto – Miroslava Matová, Karolína Jakubišinová 9.A, Simona Lazurová, Sofia Jendrušáková  9.A
  1. miesto – Alexandra Belovičová 5.C, Wiktoria Kowalczyk 9.C

Najkrajšie nástenky: