DOBRÁ VEC SA PODARILA, BELEHRADSKÁ ZVÍŤAZILA !

Medzi žiakov našej  školy vo štvrtok 26. 9. zavítal mimoriadne úspešný  športovec,  chodec Matej Tóth. Prišiel otvoriť športovú akadémiu s jeho menom.

Ide o výsledok projektu, ktorý odštartoval pred dvoma rokmi a záštitu má nad ním jeden z mobilných operátorov. Vyhrať zriadenie akadémie mohla škola, ktorá mala v jednotlivej kategórii najviac hlasov z každého kraja. A vyhrala práve tá naša 7 149- mi hlasmi.

Do hlasovania sa zapojili všetci zamestnanci, ich rodinní príslušníci, rodičia, najviac však žiaci II.stupňa.  Všetkým z úprimného srdca ďakujeme.

Na príchod slávneho hosťa sme sa pripravili a ukázali mu, že naša škola športom žije. Privítali sme ho búrlivým potleskom  zhromaždených žiakov  a básňou, ktorú sme zložili na jeho počesť. Vládla príjemná a uvoľnená atmosféra, zážitok z ktorej si zaiste odniesol každý zo zúčastnených.

MATEJ ĎAKUJEME!

DOBRÁ VEC

(Báseň pre Mateja Tótha)

Krajom letí šťastná správa,

Matej Tóth dnes príde – sláva!

Rýchlou chôdzou ide k nám,

také zvesti nesie nám:

Dobrá vec sa vydarila,

naša škola zvíťazila.

Hlasovali denne všetci,

by sa diali dobré veci:

kladný vzťah detí k športu,

aby  menej jedli tortu,

aby sa  viacej hýbali

a svojmu telu zdravie dodali.

&&&

Všetky deti na víťaza čakajú,

podpiskarty v rukách stískajú.

Ďakujú za Športovú akadémiu,

ktorá všetkých posunie dopredu.

Vyjadrujú mu obdiv veľký,

žiaci aj ich učiteľky.

Ozýva sa školským dvorom:

Matej Tóth je naším vzorom!!!