Ďalšie aktivity ŠKD počas výnimočnej situácie

Tkanie všeličoho u štvrtákov

Štvrtákom ponúkli vychovávateľky v rámci pracovného vyučovania možnosť skúsiť si tkanie počas koronavírusu v domácom prostredí. Žiakom zaslali návody na tkanie  a oni mohli využiť materiál, ktorý doma našli: vlnu, papier, letáky, gumičky, priadzu, šnúru. Vznikli zaujímavé košíky a koberčeky, ktoré preverili chuť a zručnosť žiakov, niekedy asi pomohli i rodičia. Vychovávateľky vyzbierali žiacke práce s názvom Tkané všeličo cez edupage a meily a  všetkým šikovným tkáčom udeľujú pochvalu!

Moje domáce zvieratko u druhákov

Domáce prostredie počas koronakrízy poskytuje aj príležitosť viac sa venovať domácim miláčikom. Druháci mali možnosť v dňoch od 12.5 do 15.5. 2020 nakresliť svoje zvieratko, s ktorým sú momentálne doma. Žiaci, ktorí ešte nemajú, ale túžia po domácom maznáčikovi, mohli tiež svoju predstavu nakresliť. Obrázky, ktoré vytvorili na výtvarnej výchove doma, posielali cez edupage alebo meilom vychovávateľkám. Vychovávateľky chvália všetkých, ktorí nakreslili a poslali obrázok na tému: Moje domáce zvieratko!