Čitateľský oriešok 6. ročník celoslovenskej súťaže

Finalisti z našej školy
 
Haraj Alex
Harakaľová Ninka
Hricsáková Vaneska
Hviščová Danielka
Orbanová Karinka
Peterková Laurika
 
      Aj naša škola sa zapojila do tejto zaujímavej súťaže. Žiaci štvrtáci najprv zažili dobrodružstvo s rozprávkovými postavičkami, ktoré v príbehoch vystupovali. Každý príbeh v sebe ukrýval tajomstvo, stačilo sa ním prelúskať. Žiaci zapli mozgové závity, pridali trochu fantázie a ukázali nám svoju šikovnosť! Druhou časťou bola aj výtvarná práca. 
         Z celkového počtu vyše 35 000 prác, ktoré do súťaže prihlásili základné školy z celého Slovenska,  odborná porota vybrala spolu 1 332 kresieb (333 kresieb za každý ročník). No a našim žiakom sa podarilo dostať medzi finalistov! 
       Výkresy, ktoré splnili všetky podmienky súťaže a ktoré vybrala odborná komisia do finále, sú zverejnené na Facebooku RAABE, kde v priebehu februára a marca budú za obrázky hlasovať všetci žiaci, učitelia, rodičia aj iná široká verejnosť. Kresba s najväčším počtom ,,lajkov“ získa samostatné ocenenie. Ak chcete našich žiakov, vašich kamarátov a školu podporiť, môžete tak urobiť do 26. marca 2020 DO 12.00 HODINY!!!!
Takže môžeme súťažiť aj o ocenenie:
  • Ocenenie nakladateľstva RAABE (prvé tri miesta v každom ročníku)
  • Ocenenie verejnosti (prvé tri miesta v každom ročníku)
  • Ocenenie pre školy (tri školy náhodne vylosované zo všetkých zapojených škôl do súťaže)