AQUARELAX

Dňa 26.2.2020 sa v rámci otvorenej hodiny  záujmového útvaru  „Arteterapia“ uskutočnilo podujatie pod názvom Aquarelax. Pozvanie prijalo takmer 30 žiakov našej školy z rôznych ročníkov a niekoľko ich rodičov. Ako z názvu podujatia vyplýva, hrali sme sa s vodovými farbami a vodou. Na pozadie kresby sme použili efekty so sypaním soli a kvapkaním alkoholu do farieb.

V úvode sme navodili relaxačnú atmosféru, pričom na pozadí relaxačnej hudby sme sa dozvedeli významy niektorých farieb. Práce žiakov a ich rodičov boli poznačené ich aktuálnou náladou, farbou mali vyjadril svoje pocity. Vznikali netradičné, originálne pozadia. Po zaschnutí sme do pozadí kreslili kvety, zvieratá, či krajinu podľa nálady žiakov.

Žiakov a ich rodičov chválime za ich originalitu. Veríme, že podujatie splnilo svoj cieľ – zrelaxovať v tvorivej atmosfére.