Aktivity ŠKD v novom roku

ŠKD a návštevy bábkového divadla I. 

V dňoch 18. 2. a 19. 2. 2020 navštívili vychovávateľky so 6 oddeleniami detí ŠKD bábkové divadlo v Košiciach na scéne Jorik. Rozprávku O psíčkovi a mačičke na motívy rozprávok J. Čapka videli prítomní v novom interaktívnom podaní. Rozprávka reflektovala aktuálne témy spolunažívania a tolerancie medzi ľuďmi s rozdielnou povahou, vlastnosťami, schopnosťami a to vo vzťahoch partnerských, kamarátskych a priateľských. Svojrázne riešenia hlavných postavičiek boli však vždy originálne a zábavné.  Interaktívna hra so speváckou a tanečnou vložkou sa deťom veľmi páčila hlavne preto, že sa mohli do deja celý čas aktívne zapájať.

 

ŠKD a Valentínska pošta

V piatok 14. 2. 2020 putovala medzi deťmi každoročne obľúbená Valentínska pošta. Už tradične si mnohí posielali tajné odkazy a správy na Valentínkach, lístkoch i srdiečkach navzájom v rámci oddelenia a pomocou detských poštárov aj do iných oddelení. Pre prvákov to bola nová aktivita a tí ostatní sa pobavili. Písomná forma vzájomnej komunikácie je medzi nimi veľmi vzácna, preto sa už teraz tešia na tento tradičný deň na budúci školský rok

ŠKD a karnevalové masky

Popoludnie 29. 1. 2020 bolo aj v ŠKD poludní v znamení karnevalových masiek. Deti sa prezliekli do vypožičaných alebo doma vyrobených masiek a predstavili sa v nich svojim kamarátom v jednotlivých oddeleniach. Po chodbách sa prechádzali princezné, tanečnice, kostry, strigy, piráti i rôzne zvieratká. Túto tradičnú akciu deti veľmi obľubujú, lebo sa aspoň na pár hodín môžu stať niekým iným.

ŠKD a  Snehové kráľovstvo

Januárové dni roku 2020 potešil aj deti ŠKD napadnutý sneh. tých pár vzácnych dní premieňali školské ihrisko na Snehové kráľovstvo. Deti využili svoju fantáziu, tvorivosť aj zručnosti a postavili rôzne snehové výtvory: opevnenia, gule, snehuliakov aj snehuliačikov. Výtvory sa všetkým veľmi páčili a na ihrisku zotrvávali krátko, lebo slniečko ich čoskoro roztopilo.