Protidrogový vlak

V stredu 23.10.2019 sme sa my, členovia rovesníckej skupiny a žiaci 8. C triedy zúčastnili veľmi zaujímavej  a nevšednej exkurzie. Autobusom č. 27 sme sa priviezli na železničnú stanicu, kde bol pristavený  mimoriadny „protidrogový vlak“, ktorý interaktívnym spôsobom pôsobil  na návštevníkov.

Ponúkol hlbšie možnosti zamyslenia sa nad nebezpečím drog. Aj   z vonku vyzeral trocha strašidelne, lebo všetky okná  boli zalepené a  pomaľované zvláštnymi kresbami a to sme ešte vôbec netušili, čo nás čaká vo vnútri. Privítali nás organizátori až z Prahy, ponúkli čajom a banánom. Každý dostal dotazník, ktorí sme počas prehliadky  vypĺňali a vpisovali svoje názory.

Každý vagón bol rozdelený na dve časti premietacou stenou. Po vzhliadnutí filmu sa stena dvihla a na ňou sa objavila časť z filmu. Napríklad bar, havarované auto, väzenská cela, drogové dúpä, vyšetrovacia miestnosť…../viď fotografie v prílohe /. Posledná miestnosť bola oblepená polystyrénom s pripnutými odkazmi. Bolo ich veľmi veľa. Aj my sme mohli napísať svoj názor a nechať odkaz ďalším návštevníkom. To sme aj urobili.

Myslím si, že  pre každého z nás to  bol veľký nevšedný zážitok, z ktorého si vezmem do života ponaučenie. Škoda, že vlak bol  v Košiciach iba jeden deň. Ďakujeme.

Napísala členka rovesníckej skupiny Veronika.