14.február – Deň svätého Valentína

Týždeň pred jarnými prázdninami sa v našej škole niesol v znamení lásky. Aj na hodinách anglického jazyka sme si pripomenuli Deň svätého Valentína – deň známy ako deň zaľúbených. V kalendári má svoje pevné miesto 14. februára. Tento sviatok je o láske a vyznaniach a pre niektorých je najkrajším sviatkom roka. 

Svätý Valentín bol kňaz, ktorého 14. februára roku 269 umučili. Cisár vydal nariadenie, ktoré zakazovalo manželstvá. Biskup Valentín, ktorý prial láske, však napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil mladé páry. Vo väzení čakal na svoju popravu, no ešte pred ňou sa zamiloval do slepej dcéry väzenského dozorcu. Pevnou vierou a láskou vrátil svojej milovanej zrak a na rozlúčku jej napísal odkaz: Od Tvojho Valentína. Odtiaľto teda pochádza zvyk valentínskych pohľadníc.

Počas predprázdninového týždňa na našej škole prebehla súťaž o najkrajšiu valentínsku pohľadnicu. Valentínok bolo neúrekom, jedna krajšia ako druhá. Po vyhodnotení tých najkrajších ste si všetky výtvory mohli pozrieť na výstavke oproti školskej jedálni a presvedčiť sa o šikovnosti našich žiakov.

Zavrieť menu